Home / Sport / Për herë të parë në Kampionatin Europian, dy vëllezër kundër njëri-tjetrit

Për herë të parë në Kampionatin Europian, dy vëllezër kundër njëri-tjetrit

Vëllezërit Taulant dhe Granit Xhaka do të luajnë ndeshjet e tyre të para në Kampionatin Europian të shtunën – dhe atë kundër njëri-tjetrit.

Taulanti do të përfaqësojë Shqipërinë, e cila për herë të parë është duke marrë pjesë në një kampionat të madh futbolli, ndërsa vëllai i tij më i ri Granit do të përfaqësojë Zvicrën, shkruan The Washnigton Post, transmeton Klan Kosova.

Kjo është hera e parë në historinë e Kampionatit Europian që dy vëllezër përballen me njëri-tjetrin.

Në Kupën e Botës kjo kishte ndodhur në vitin 2014, kur Kevin-Prince Boateng kishte luajtur për Ganën, kundër vëllait të tij Jerome, i cili ka luajtur për Gjermaninë.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *