Home / Kryesoret / Policia rrugore në Tetovë vazhdon aksionin ndaj motoçikletave

Policia rrugore në Tetovë vazhdon aksionin ndaj motoçikletave

Zyrtarët policor të SPB Tetovë, dje nga ora 15 deri në orën 20 në Tetovë dhe Gostivar kanë realizuar kontrolle të ndryshme për llojet e ndryshme të motoçikletave, transmeton TetovaSot.

Në aksionin e Tetovës janë zbuluar gjithsejtë 44 shkelje. Njëzet motoçikleta nuk e kanë shfrytëzuar kapelën mbrojtëse dhe do të përballen me gjobë prej 50 euro, 12 i kanë drejtuar motoçikletat pa leje për vozitje, 5 me regjistrim të skaduar dhe 3 me kategorinë jo adekuate.

Gjithsejtë janë dhënë 44 dënime.

Në kontrollin në Gostivar janë zbuluar 10 shkelje të ligjit ku janë përgatitur gjithsejtë 10 dënime.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *