Home / Kryesoret / Prej sot benzina dhe nafta do të lirohen për gjysmë denar

Prej sot benzina dhe nafta do të lirohen për gjysmë denar

Benzina dhe nafta lirohen për gjysmë denarë për litër, njoftoi Komisioni Rregullator për Energjetikë, transmeton TetovaSot.

Nga mesnata, çmimet me pakicë “, Eurosuper BS-95” do të arrijë në 63 denarë për litër, “Eurosuper BS-98” 64,50 denarë për litër, dhe “Nafta D-EV ” do të jetë 49,50 denarë litër.

Çmimi me pakicë i Vajit ekstra i lehtë për amvisëri (EL-1) nga mesnata është 38 denarë për litër.

Nga mesnata çmimi i naftës së papërpunuar M1-HC rritet nga 0.169 denarë për kilogram do të jetë 21.788 denarë për kilogram.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *