Home / Kryesoret / Riparohet defekti i shtyllës elektrike në Zhelinë

Riparohet defekti i shtyllës elektrike në Zhelinë

Koha e keqe që përfshiu Maqedoninë gjatë fundjavës shkaktoi ndërprerje me furnizim të energjisë elektrike. Për shkak të erërave të forta dhe të rreshurave në f. Zhelinë është rrëzuar një shtyllë elektrike, ku ekipet e EVN-së menjeherë arritën në vendin e ngjarjes dhe sanuan defektin për dy orë dhe njëzet minuta (2:20 min).

Fotoja është gjatë defektit kur një shtyllë elektrike nga erërat e forta është rrëzuar.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *