Home / Lajme / Maqedoni / Së shpejti Qeveri e re: Ministra do të ketë edhe LSDM-ja!

Së shpejti Qeveri e re: Ministra do të ketë edhe LSDM-ja!

Sipas Pendarovskit shumë shpjet do të formohet qeveri e re ku do të marrë pjesë edhe opozita ku ministrat tonë nuk do të mund të kenë obstruksione në çdo hap.
Stevo Pendarosvki para protestuesve vlerësoi qëndresën e jashtëzakonshme që ata kanë bërë gjatë këtyre dy muajve të fundit kundër kësaj qeverisje diktatoriale.
Pendarovski deklaroi se nuk ka kurrfarë dileme në suksesin e “Revolucionit të Larmë” dhe se sipas tij tashmë kemi hyrë në fazën e fundit të demontimit të qeverisjes diktatoriale të Gruevskit.
“Pas materialeve të përgjuara nuk ka kurrfarë kuptimi që të kthehet e njëjta garniture e korruptuar qeveritare”, tha Pendarovski.
Sipas tij Shumë shpjet do ët formohet qeveri e re ku do të marrë pjesë edhe opozita ku ministrat tonë nuk do të mund të kenë obstruksione në çdo hap.lajm

Gjithashtu lexo

“Çështja mes Shkupit dhe Beogradit shkakton shqetësime në Athinë”

Gazeta greke “Kathimerini” shkruan se diplomatët grek me shqetësime i ndjekin ngjarjet në Ballkan, pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *