Home / Kryesoret / Seanca për “Lagjen e Trimave” prapa dyerve të mbyllura

Seanca për “Lagjen e Trimave” prapa dyerve të mbyllura

Seanca e tretë gjyqësore, që pas bashkimit të dy lëndëve lidhur me ngjarjet e 9-10 majit në Kumanovë, sot do të zhvillohet prapa dyerve të mbyllura.

Ashtu siç ka paralajmëruar gjykatësja Verka Petrovska në seancën e fundit, sipas procedurës penale për shkak bashkimit të dy lëndëve do të lexohen deklaratat e dëshmitarëve të mëparshëm.

Sot në radhë është leximi i deklaratave të dëshmitarëve të mbrojtur dhe për këtë arsye seanca do të jetë me dyer të mbyllura.

Në këtë lëndë gjykohen 37 të akuzuar për veprën penale “terrorizëm” dhe për “mbështetje logjistike”

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *