Home / Kryesoret / Shporta e Ramazanit – edhe sivjet për nevojtarët e Tetovës (FOTO)

Shporta e Ramazanit – edhe sivjet për nevojtarët e Tetovës (FOTO)

Edhe këtë vit Forumi Rinor Islam – Dega në Tetovë në bashkëpunim me organizatën humanitare “Kalliri i mirësisë” realizojnë aktivitetin tashmë tradicional në qyetin e Tetoves, Shportën e Ramazanit.
Nëpërmjet këtij aktiviteti synohet të ndihmohen familjet me gjendje të rënduar sociale dhe familjet në nevojë.

Ky aktivitet realizohet në tre lokacione të ndryshme: Ramstore në qendër të qytetit, Ramstore në Pallma mall, dhe Ramstore afër Universitetit të Tetovës.

Një pako e Ramazanit kushton 300 denarë dhe përmban produkte elementare ushqimore.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *