Home / Kryesoret / Ska paraburgim sepse Grujovski dhe Jankulloska janë më të fortë se Gjykatësja e Shkupit

Ska paraburgim sepse Grujovski dhe Jankulloska janë më të fortë se Gjykatësja e Shkupit

Gjykatësja me procedurë paraprake hodhi poshtë kërkesat e Prokurorisë speciale dhe nuk caktoi masën e paraburgimit për Goran Grujovskin si dhe masat e kujdesit për katër të dyshuarit tjerë në rastin “Fortesa”, mes të cilëve edhe ish ministrja e brendshme, Gordana Jankulloska.

Gjykatësja Aleksandra Pop- Stefanov e cila vepronte me kërkesë të PSP-së, vendimin e saj e bazon në kompetencën e kufizuar të Prokurorisë speciale gjegjësisht se nuk është kompetente për këtë lëndë sepse nuk ka prezantuar bisedë konkrete të përgjuara prej ku dal rasti “Fortes”.

Marrja në pyetje e Jankulloskës dhe tre të tjerëve nuk kishte kurrfarë epilogu sepse gjykatësit iu keqësua gjendja gjatë bisedës informative ndërsa në ndërkohë ndodhi falja e Gjorgje Ivanov, ku u falën 56 zyrtar dhe bashkëpunëtor të tyre.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *