Home / Kryesoret / Thaçi: Nuk besoj që përpjekjet e Hajndëllit do të rezultojnë me sukses

Thaçi: Nuk besoj që përpjekjet e Hajndëllit do të rezultojnë me sukses

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi pas takimit me të dërguarin e posaçëm të Gjermanisë, Johanes Hajndëll deklaroi se nuk beson se përpjekjet e eurokomisarit Hajndëll do të japin rezultat të suksesshëm.

Ai tha se kthimi i qeverisë e ka komplikuar tejmase situatën.

Thaçi theksoi se nuk beson se do të ketë takim liderësh dhe siç thotë ai nuk dëshiron të diskutojë për pika që veçse i kanë diskutuar në suaza të Marrëveshjes së Përzhinës.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *