Home / Lajme / Rajon / Turqi: 14 persona të vdekur pasi autobusi bie në kanal

Turqi: 14 persona të vdekur pasi autobusi bie në kanal

Së paku 14 persona kanë humbur jetën (duke përfshirë gjashtë nxënës) në Turqinë jugore kur autobusi me të cilin udhëtonin ra në një kanal Në qytetin jugor të Turqisë, Osmanije, transmeton Klan Kosova.

Nxënësit ishin duke u kthyer nga një ekskursion nga zona e famshme arkeologjike, Karatepe, kur autobusi u përmbys dhe u zhyt në kanal.

Nga të vrarët, tre ishin nxënëse femra, tre ishin djem dhe tetë të tjerë ishin persona më të vjetër, thuhet sipas raporteve.e.

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *