Home / Lajme / Maqedoni / Urime muaji i bekuar i Ramazanit

Urime muaji i bekuar i Ramazanit

Të nderuar vëllezër dhe motra të besimit islam,

Sot filluam me muajin e bekuar të Ramazanit. Ky muaj i adhurimit, mëshirës dhe pendimit, na mundëson që të dëshmojmë përkushtimin tonë për pastërti shpirtërore, humanitet, solidaritet, ndershmëri, tolerancë dhe dashuri.

Le të jetë ky muaj një intervenim hyjnorë që do të largojë barrën tuaj, ndriçoj errësirën, dhe lehtësoj dhembjen tuaj që mund të ndjeni në këtë moment. Le të na shërbejë ky muaj si një inspirim për sinqeritet, mirëkuptim dhe dashuri mes njëri-tjetrit duke u ngritur mbi bindjet tona personale për një ide më madhore.

Në emër të Rilindjes Demokratike Kombëtare, ju urojmë fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit, duke ju dëshiruar agjërim të lehtë dhe pranim të lutjeve tuaja.

Gjithashtu lexo

Tym, zjarr e mbeturina në komunat shqiptare, politikanët bëhen gati për fushatë,rinia pa shpresa

Partitë shqiptare në Maqedoni kanë filluar përgatitjen për fushatën e zgjedhjeve lokale të cilat pritet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *