Home / Lajme / Kronika e zezë / 10 vjeçarët bëjnë sherr në një fshat në Gostivar, qentë e tyre hanë delet e bujkut

10 vjeçarët bëjnë sherr në një fshat në Gostivar, qentë e tyre hanë delet e bujkut

Shtatëdhjetë e dy vjeçari A.E. nga fshati Senokose të Gostivarit, mbrëmë ka njoftuar se rreth orës 17  afër stadiumit të fshatit, i ka lëshuar tre dele të tij për të kullotur.

Shpejtë kanë arritur tre adoleshent nga fshati të moshës 10-11 vjeç, të cilët me qen që i kanë pasur me veti kanë nisur që t`i largojnë delet. Qentë iu janë hedhur deleve, dy i kanë mbytur, ndërsa e treta ka arritur që të ikë në drejtim të panjohur.

Në prezencën e inspektorit veteriner është kryer kontroll në vendngjarje dhe po zbardhen të gjitha rrethanat për këtë rast.

Gjithashtu lexo

Nga shtatori, administrata në dy ndërrime

Pas dy javësh, qytetarët edhe pas orës 16 do të mund të nxjerrin, certifikatën e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *