Home / Kryesoret / Asnjë ”Televizion” maqedonas pro qeveritar nuk raportojnë për vdekjen e Almirit

Asnjë ”Televizion” maqedonas pro qeveritar nuk raportojnë për vdekjen e Almirit

Mbrëmë vdiq një engjull i cili quhet Almir, por prej mbrëmë nuk vdiq vetëm Almiri por vdiqën edhe shum televizione në gjuhën maqedonase.
Televizionet nacionale Kanal 5, Sitell, Nova tv, Alfa nuk e panë të udhës të raportojnë për vdekjen e Almirit nga Kumanova, i cili u shkel me veturë qëllimisht nga një sllavo- maqedonas i ndyrë.
Opinjoni shqiptarë në Maqedoni habitet se si këtyre ”televizioneve” u dhimsen vdekjet ne Mempis në Irak dhe Afganistan e nuk u dhimset një engjull 4 vjeçr që vdiq pa pik faji.

Deri kur kështu me këto nacionalista?
13516267_1170901252961438_7326842802042918078_n

13567016_1170901176294779_5574801115429559147_n

13567129_1170901219628108_3672214356610565431_n

13590470_1170901202961443_640338510692054235_n

13600343_1170901189628111_7142552228418701998_n

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *