Home / Kryesoret / ESKLUZIVE: Zgjedhjet e parakohshme parlamentare do të mbahen me 11 dhjetor

ESKLUZIVE: Zgjedhjet e parakohshme parlamentare do të mbahen me 11 dhjetor

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Maqedoni do të mbahen më 11 dhjetor të këtij viti.

Para disa ditëve pas fillimit të bisedimeve, Artan Grubi nga BDI theksoi se dallimet mes VMRO-DPMNE-së dhe LSDM-së janë shumë të vogla dhe se ka mundësi që sot ose nesër të arrihet marrëveshja, që nënkupton se zgjedhjet e parakohshme parlamentare mund të mbahen më 11 dhjetor.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *