Home / Kryesoret / Hoxha i Xhepçishtit Beqir Memeti: Kush mban përgjegjësi për vrasjet në shoqëri?!

Hoxha i Xhepçishtit Beqir Memeti: Kush mban përgjegjësi për vrasjet në shoqëri?!

Hoxha i Xhepçishtit Beqir Memeti reagoi ndaj vrasjes makabre të Almir Aliut nga Kumanova. Ai shkruan se duhet mbajtur përgjegjësi për vrasjet, torturimet e njerëzve që po ndodhin në shoqëri.

“Gjithmon fjalet tona ngelin te vdekura derisa nuk sakrifikojme per ta, sepse fjalet jan te gjalla ne mesin e te gjalleve, aty ku vdesin ndjenjat e pergjegjesise aty as jeta e njeriut nuk ka vlere. A thu kush mban pergjegjesin per mbytjet, vrasjet, malltretimet e njerezve ne shoqeri. Pa dyshim Almiri nje lule xheneti, familjes sabrin, kurse ata qe bartin pergjegjesin e ketij populli llogari para Krijuesit dhe popullit.”, shkroi Memeti.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *