Home / Lajme / Botë / Ky është shqiptari që mbeti i plagosur në fyt në sulmin e Munihut

Ky është shqiptari që mbeti i plagosur në fyt në sulmin e Munihut

Benet Adilji i cili jeton me familjen e ti në Gjermani, ka mbetur i plagosur në sulmin që ndodhi në Munih të Gjermanisë.

Beneti është 14-vjeçar, me origjinë nga Konçuli i Bujanocit. Ai është plagosur rëndë, në fyt dhe bubrekë. Familjarët e kontaktuar nga BujanociNet kanë thënë se ai pritet t’i nënshtrohet një operacioni.

Beneti gjatë sulmit ndodhej në qendrën tregtare.

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *