Home / Lajme / Botë / Ky është sulmuesi i Munihut, numri i të vrarëve shkon në 6

Ky është sulmuesi i Munihut, numri i të vrarëve shkon në 6

Të shtëna me armë janë dëgjuar në një qendër tregtare në Munih të Gjermanisë, raporton BBC.
Sipas raportimeve të fundit, thuhet se deri me tash janë gjashtë persona të vrarë dhe dhjetë të plagosur nga sulmi në një qendër tregtare në Munih.

Mediat ndërkombëtare kanë shfaqur edhe pamjet e para të njërit nga sulmuesit, pasi që besohet se janë tre sulmues.

Njëri nga sulmuesit është parë duke shtënë me revole në drejtim të kalimtarëve pranë qendrës tregtare. Deri me tash nuk raportohet për kapjen ose vrasjen e sulmuesve.

Mediat gjermane, 15 persona të vrarë nga të shtënat në Munih

Sipas disa burimeve të Muencher Abendzeitung të Gjermanisë thuhet se 15 persona janë vratë nga të shtënat më armë në qendrën tregtare në Munih, mirëpo ende nuk ka ndonjë konfirmim zyrtarë nga policia, raporton The Guardian.

Gjithashtu lexo

Nga shtatori çerdhet me dy ndërrime, ja oraret

Nga shtatori çerdhet do të fillojnë të punojnë me dy ndërrime. Kështu njoftoi sot ministra …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *