Home / Kryesoret / Martohet vajza e Ali Ahmetit, Uskana (FOTO)

Martohet vajza e Ali Ahmetit, Uskana (FOTO)

Vajza e Ali Ahmetit, Uskana mbrëmë është bërë nuse. Këtë gëzim e ka ndarë ambasadori i Kosovës në Shqipëri dhe miku i Ali Ahmetit, Ramiz Lladrovci.

“Nder dhe kenaqesi e veçante te jem sonte ne nje dasme shqiptare, në Zajaz, ne nje atmosfere te tille, me rastin e marteses se Uskanës, vajzes se atdhetarit te shquar, veprimtarit te hershem dhe liderit te shqiptareve te Maqedonise, mikut tim, Ali Ahmetit.
Urime, Ali!
Urime, Uksanë, tash nuse e Gjakoves!” ka shkruar Lladrovci

Në këtë dasëm shihet edhe Musa Xhaferi, dhe shumë miq të liderit të BDI-së.

Uskana e Ali Ahmetit ka shkuar nuse në Gjakovë.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *