Home / Lajme / Kronika e zezë / Mesazhi prekës i udhëheqësit të Ballistëve për Almirin: NA FAL O ENGJULL

Mesazhi prekës i udhëheqësit të Ballistëve për Almirin: NA FAL O ENGJULL

Na fal o engjull qe nuk ishim ne gjendje te te mbrojme nga qent e karpateve, te cilet jo vetem qe te vrane ty fizikisht por vrane edhe pafajsine dhe çiltersine engjullore te çdo femije,
Na fal o engjull se nuk ta mundesuam ta shijosh femijerine,
Na fal o engjull se nuk ta mundesuam qe se bashku me shoket tu te shkosh ne kopsht dhe ti gezohesh lojrave me ta,
Na fal o engjull per urrejtjen dhe xhelozine qe e kemi ne Shqiptarët për njeri tjetrin,
Na fal o engjull qe NE akoma nuk kemi mesuar te reagojme si nje trup i vetem,
Na fal o engjull per letargjine ne te cilen kemi rene si Komb,
Na fal o engjull per kapriçot tona?!

Nje Komb qe haron eshte i destinuar ne shkaterrim,
Nje Komb qe fle, vdes!

‪#‎unejamAlmiri‬
‪#‎whoisAlmir4‬

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *