Home / Lajme / Kronika e zezë / Një veturë shkel një 6 vjeçar në Zhelinë të Tetovës

Një veturë shkel një 6 vjeçar në Zhelinë të Tetovës

Në rrugën rajonale Zhelinë-Grupcin, në vendin “Varrezat Dobare” ka ndodhur një aksident trafiku ku kanë marr pjesë vetura e tipit “Pezho 206” me tagra nga Shkupi e drejtuar nga 29 vjeçari D.V. nga Krushopek dhe një 6 vjeçari nga Zhelina.

Këmbësori është lënduar dhe dërguar në Spitalin Klinik në Tetovë.

Arsyeja e kësaj fatkeqësie, fillimisht është shpejtësia e veturës. Pas kryerjes së kontrollit po punohet në zbardhjen e të gjitha rrethanave në lidhje me aksidentin.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *