Home / Kryesoret / Nuk ka informata për qytetarë të Maqedonisë, në mesin e viktimave në Munih

Nuk ka informata për qytetarë të Maqedonisë, në mesin e viktimave në Munih

Autoritetet në krahinën e Bavarisë dhe autoritetet federale gjermane nuk japin informacione për identitetin e të vdekurve dhe të lënduarve gjatë sulmit në Munih, por sipas organizatave të qytetarëve të Maqedonisë në Munih, siç njofton raportuesi i AIM nga Berlini, tani për tani nuk ka njohuri për qytetarë të Maqedonisë në mesin e viktimave në sulmin terrorist.

Sipas policisë gjermane, të dhënat për numrin e viktimave nga sulmi do të ndahen me opinionin publik pasi të përfundojë aksioni i shërbimeve gjermane të sigurisë dhe saktësisht do të dihet identiteti i të vrarëve dhe të lënduarve.

Pritet që gjatë ditës së nesërme policia gjermane të del me informata për sulmuesit dhe viktimat.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *