Home / Lajme / Botë / Pas sulmit në Munih, Çekia ‘blindon’ kufirin me Gjermaninë

Pas sulmit në Munih, Çekia ‘blindon’ kufirin me Gjermaninë

Ministri i Brendshëm i Çekisë, Milan Chovanec, i ka thënë një televizioni lokal se pas sulmeve në Munih të Gjermanisë, Çekia do të shtojë forcat e sigurisë përgjatë kufirit.

Ai ka thënë se këto masa do të bëhen për shkak të frikës se sulmuesit e Munihut mund të ikin dhe të hyjnë në territorin çek.

Kufiri çeko-gjerman është 800 kilometra i gjatë.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *