Home / Kryesoret / Për dy diler droge nga “Llotus” po kërkohet paraburgim, ndërsa i dyshuari i parë tashmë është në burg

Për dy diler droge nga “Llotus” po kërkohet paraburgim, ndërsa i dyshuari i parë tashmë është në burg

Prokuroria Themelore Publike për hetimin e krimit dhe korrupsionit të organizuar propozoi deri te gjykata që dy banorëve të Velesit, B.H.(1976) dhe A.M.(1969) t`i caktohet masa 30 ditë paraburgim për shkak të shitjes së drogës.

Dy banorët tjerë të Velesit që janë pjesë e aksionit policor “Llotus”, i dyshuari i parë D.B. i lindur në vitin 1962, tashmë është në paraburgim për shkak të një lënde tjetër, ndërsa B.H. është në burg për një vepër tjetër penale.

“ Ato janë pjesë e rrjetit ku janë të përfshirë 24 njerëz, të cilët nga viti i kaluar e kanë shitur drogën te personat e tretë. Ky grup i dilerëve të drogës, të gjithë nga Velesi, ka punuar në më gjerë në shtet, dhe pritet një numër më i madh i veprimeve që do të zbatohen kundër personave të dyshuar edhe nga ana e prokurorive themelore publike kompetente”, informuan nga PTHP.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *