Home / Kryesoret / Reagon pronari shqiptar i kafetarisë në sheshin e Kumanovës

Reagon pronari shqiptar i kafetarisë në sheshin e Kumanovës

Pasi më herët u njoftua se Këshilltarët e Komunës së Kumanovës, kërkuan nga kryetari Zoran Damjanovski dhe shërbimet kompetente që të largohet”kafiteria” në sheshin e qytetit e cila punon si shoqatë humanitare, ka reaguar pronari i saj Perparim Bajrami.

Më poshtë mund të lexoni të plotë reagimin e pronarit të kafiterisë në sheshin e qytetit të Kumanovës, Përparim Bajramit.

Nje SQARIM ne lidhje me projektin i cili ndodhet ne sheshin e qytetit te Kumanoves.

Pasi qe filluan te shkruajn edhe portalet, por jo te informuar sakt me te dhenat, duke filluar nga nji portal maqedonas, per fat te keq filluan te bejne keqiterpretime, po eshte e vertet se ka pasur nje debat ne komun te Kumanoves por jo edhe nje vendim.

Ne ne baz te gjith rregullave kemi lejen nga ana e Komunes me afat kohor deri me 31 korrik, dhe do ti permbahemi asaj. Per momentin vetem jemi ne bisedime me Komunen ne lidhje per shfrytezimin e terases, pasi qe per fat te mire, qytetaret e mirepriten shum bukur ket projekt.

Nuk ka vend per spekulime. Kumanova eshte e te gjitheve! Un si nje i ri Kumanovare, mora guximin te sjelli nje ide te re per qytetitin tim Kumanoven, e cila ishte e parealizueshme pa perkrahjen e z. Ridvan Asanit kshilltarit komunal. I cili dha maksimalisht perkrahje dhe perkushtim vetem se un si i ri ta realizoj idejen time pa pengesa.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *