Home / Kryesoret / 20 të vdekur deri më tani në Hasanbeg, numëri rritet

20 të vdekur deri më tani në Hasanbeg, numëri rritet

20 të vdekur deri më tani në Hasanbeg, numri vazhdon të rritet. SFamiljet të trishtuara dhe shumë lot vazhdojnë për të gjetur të afërmit.

Nga 20 të vdekur 10 për momentin janë shqiptarë ku siç rrëfeu banori i Hanbegut kanë përjetuar tmerr njet sikur Cunami.

Shkaku është te unaza e jo te liqeni . Uji është mbledhur aty dhe ka shpërthyer përmby autoban dhe ka ardhur si Cunami.

“Deri në këto momente janë dy pleq shqiptarë njëri në Kamenik, dhe një plakë, është humbur një burrë shqiptarë me tre vajzat e veta dhe shoqen, pastaj prej  në autoban e ka pru uji një burrë shqiptarë nga Xhon Kenedi sepse kufoma ka ardhë në oborin tonë dhe në xhep e kishte një letërnjoftim të një gruae shqiptare që rezulton të jetë edhe ky shqiptarë” shprhet me trishtim banori i Hasnbegut.

Ndryshe jozyrtarisht thuhet se janë deri në 30 persona të vdekur.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *