Home / Kryesoret / Ahmeti ngushëllon familjet e viktimave nga tërmeti në Itali

Ahmeti ngushëllon familjet e viktimave nga tërmeti në Itali

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti në profilin e tij zytar në Fejsbuk, ka shprehur ngushëllimet e tij të sinqerta ndaj familjeve të viktimave nga tërmeti që mbrëmë e goditi pjesën qendrore të Italisë.

“Shpreh ngushëllimet e mia më të sinqerta për familjet e viktimave nga tërmetet shkatëruese në Italinë mike dhe solidarizohem më përpjekjet e ekipeve shpëtimtare për t’i dal në ndihmë popullatës së prekur nga kjo fatkeqësi e madhe”, shkruan Ahmeti.

Ndërkaq, nga tërmeti shkëtarrues në Itali deri në këto momente jetën e kanë humbur të paktën 247 persona, ndërsa janë lëndiuar disa qindra veta

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *