Home / Kryesoret / Aksion për dhurimin e gjakut në Shkup

Aksion për dhurimin e gjakut në Shkup

Me moton “Gjaku juaj shpëton jetë-Bashkohuni me ne!”, sot nga ora 10 deri në orën 14 në Muzeun Arkeologjik të Maqedonisë do të mbahet aksioni i dhurimit të gjakut.

Organizatorët e aksionit janë Muzeu Arkeologjik dhe Kryqi i Kuq i Republikës së Maqedonisë, ndërsa është inicuar në shenjë të solidaritetit me të dëmtuarit nga vërshimet që e përfshinë rajonin e Shkupit dhe të Tetovës.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *