Home / Kryesoret / Benzinat dhe dizeli shtrenjtohen për dy denarë

Benzinat dhe dizeli shtrenjtohen për dy denarë

Benzinat dhe lëndët djegëse të naftës nga mesnata shtrenjtohen për dy dinarë për litër, njoftoi sot Komisioni Rregullator për Energjetikë.

Sipas vendimit të fundit, Eurosuper 95 do të shitet me një çmim prej 61.5 denarëve për litër, Eurosuper 98 për 63.5 denarë për litër, ndërsa çmimi i eurodizelit do të jetë 48 denarë për litër.

Extra karburanti i lehtë për amvisëri do të shitet për 36.5 denarë për litër.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *