Home / Kryesoret / Daut Dauti tërhiqet nga gara për anëtar të Komisionit Ad Hok

Daut Dauti tërhiqet nga gara për anëtar të Komisionit Ad Hok

Daut Dauti ka tërhequr kandidaturën e tij për anëtarë të Komisionit ad Hok për monitorimin e mediave. Megjithatë në garë nuk mbetet vetëm Sefer Tahiri, pasi që ditë më parë Komisioni ka rikthyer për shqyrtim edhe kandidaturat e mëparshme.

Ndryshe Komisioni  Ad-hok për monitorimin e mediave  në periudhën parazgjedhore, sot e ka afatin e fundit për ta zgjedhur anëtarin e pestë të këtij trupi, i cili, sipas Marrëveshjes së Përzhinës, duhet të jetë shqiptar.

Dy anëtarë të këtij trupi janë zgjedhur me propozim të VMRO-DPMNE-së, ndërsa dy anëtarët tjerë janë zgjedhur me propozim të LSDM-së opozitare.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *