Home / Kryesoret / Donacion prej 1.000.000 euro nga ASHMAA

Donacion prej 1.000.000 euro nga ASHMAA

 Agjencia për shërbime mediale audio dhe audiovizuele (ASHMAA) do të donojë 1.000.000 denarë për sanimin e pasojave nga vërshimet në rajonin e Shkupit, vendosi në seancën e sotme Këshilli i ASHMAA-së.

Paratë për donacion, ASHMAA-ja i siguron nga mjetet personale të realizuara gjatë vitit. Do të donohen përmes Kryqit të Kuq të Republikës së Maqedonisë përmes llogarisë së caktuar – fond për solidaritet.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *