Home / Kryesoret / Edhe Mitko Cavkov paralajmëron sulme terroriste në Maqedoni

Edhe Mitko Cavkov paralajmëron sulme terroriste në Maqedoni

Ministri i punëve të brendshme, Mitko Cavkov, njëjtë si presidenti i shtetit, Gjorgje Ivanov, paralajmëron për sulme të mundshme terroriste në Maqedoni.

“Ka mundësi reale për sulm eventual terrorist, për këtë nuk duhet ekspertizë e veçantë, thjeshtë duhet që të nisemi nga indikatorët që ekzistojnë. Ne deri më tani kemi dëshmuar kapacitete të larta profesionale në menaxhimin me grupet e terroristëve dhe në mënyrë efektive jemi përballur me to”, deklaroi Mitko Cavkov.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *