Home / Kryesoret / Edi Rama: Jemi gati për të ndihmuar vëllezrit tanë në Maqedoni

Edi Rama: Jemi gati për të ndihmuar vëllezrit tanë në Maqedoni

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka shprehur  shqtësimin e tij për ngarjet e fundit të cilët ndodhën në Hasanbeg. Ai në një status thotë se është i gatshëm për çdo gjë të ndihmojë vëllezrit dhe motrat në Maqedoni.

“Ndjekim me dhimbje e shqetesim zhvillimet tragjike ne Maqedoni! Gati per çdo gje mundemi per te ndihmuar vellezerit, motrat dhe fqinjet tane!” ka shkruar Rama

Ndryshe deri në këto momente janë gjetur 21 persona të vdekur ku rritja e të vdekurve nga përmbytja vazhdon.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *