Home / Kryesoret / Huliganët shpërthejnë gomat e veturave me targa të Tetovës

Huliganët shpërthejnë gomat e veturave me targa të Tetovës

deshja e sontme mes Shkendijës dhe Gent-it tuboi dhetëra mijëra tifozë të cilët erdhën për t’i dhënë mbështetje ekipit tetovar.

Veturat me targa të Tetovës të cilat ishin të parkuara në parkingun e stadiumit të Shkupit, “Filipi i Dytë”, ishin cak i sulmeve të huliganëve, të cilët ua kanë shpërthyer gomat.

Në këto momente policia po përcjell tifozët e Shkëndijës për te autobusët me të cilët duhet të kthehen në Tetovë. Për të evituar ndonjë incident, ata po përcillen përreth lumit Vardar nën kujdesin e forcave të mëdha policore.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *