Home / Kryesoret / Klubi Rotarian (Rotary) ndihmon Shkupin

Klubi Rotarian (Rotary) ndihmon Shkupin

Klubi Rotarian nga Tetova, I cili u themelua muaj më parë grumbulloi dhe sot dërgoi ndihma në hasanbeg të Shkupit. Rotarianët e Tetovës popullatën e Shkupit e ndihmuan me vegla pune për pastrim, si lopata, doreza, çizme,  govata, dhe material të tjera që kësaj populate në këto moment I nevojiten për pastrim të bodrumeve dhe oborreve të tyre. Ndihma është dorëzuar në shtabin emergjent të shoqatës humanitare Kalliri I Mirësisë, të cilët mënjëherë filluan me ndarjen e të njejtave banorëve të këtij lokaliteti që pësi në vërshimet e 6 gushtit. Ndihmat e grumbulluara janë contribute indivudale të klubit Rotarian të tetovës, organizatë e cila në të ardhmen premton realizimin e shumë projektev madhore në Maqedoni në bashkëpunim me klubet rotariane të botës dhe qendrën e saj Rotary international.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *