Home / Kryesoret / Komunikacioni pa pengesa, në vendkalimet kufitare pritje deri në 20 minuta

Komunikacioni pa pengesa, në vendkalimet kufitare pritje deri në 20 minuta

Në vendkalimet kufitare sot janë të mundshme pritje prej rreth 20 minutave për hyrje dhe dalje nga vendi, informon Lidhja Auto Moto e Maqedonisë.

Sipas informatave të LAMM, intensiteti i komunikacionit jashtë mjediseve urbane është rritur. Në të gjitha rrugët shtetërore komunikacioni zhvillohet pa ndalesa kryesisht nëpër rrugë të thata.

Qarkorja e Shkupit, e cila u dëmtua nga stuhia, është lëshuar për komunikacion në të dy drejtimet, por ka pjesë të rrugës që janë dëmtuar dhe ku janë vendosur shenja të komunikacionit për rregullimin e shpejtësisë së lëvizjes së automjeteve.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *