Home / Kryesoret / Kurtulmush: Turqia nuk është në luftë

Kurtulmush: Turqia nuk është në luftë

Turqia nuk ka filluar luftë përmes ofensivës së saj në pjesën veriore të Sirisë dhe nuk planifikon të jetë fuqi e përhershme atje, deklaroi zëvcendëskryeministri turk Numan Kurtulmush.

Ai theksoi se “Turqia nuk është vend okupues dhe ajo nuk është në luftë”.

“Të gjitha palët e involvuara, duke përfshirë edhe Qeverinë në Damask, e dinë për operacionin e Turqisë. Rusia i ka informuar, ne jemi të sigurt në këtë”, theksoi zëvendëskryeministri turk.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *