Home / Kryesoret / LD: Politikanët t’i ndihmojnë viktimat e përmbytjeve

LD: Politikanët t’i ndihmojnë viktimat e përmbytjeve

Lidhja Demokratike u ka bërë thirrje të gjithë politikanëve që tragjedinë e vërshimeve të mos e shfrytëzojnë për përfitimin e pikëve politike por të ndihmojnë viktimat e kësaj situate.

“Organizohuni, ndihmoni, dhuroni, por me burime partiake dhe mos luani lojën e humanit në ndarjen e ndihmës shtetërore (ata janë para të popullit). Ne ju ftojmë që t’i lejoni institucionet përkatëse, organizatat humanitare dhe vullnetarë që në mënyrë të organizuar dhe profesionale të ndihmojnë viktimat. Shumë institucione dështuar, por ajo është rezultat i anëtarëve të paaftë të partive, të përzgjedhjes së dobët partiake dhe margjinalizimit të talentuar, shkolluarve dhe profesionistëve të lartë. Prandaj LD fton politikanët: Kapni lopatat, por mos e testoni durimin e qytetarëve, duke kërkuar që t’iu falënderojnë”, thuhet në kumtesën e kësaj partie.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *