Home / Kryesoret / Liderët e “Vetëvendosjes” bëhen me shtetësi shqiptare

Liderët e “Vetëvendosjes” bëhen me shtetësi shqiptare

Krerët e Lëvizjes Vetëvendosje janë pajisur me pasaportën e Shqipërisë, njofton “Koha Ditore”.

Zyrtarët e Vetëvendosjes që kanë përfituar nënshtetësinë e shtetit shqiptar me procedurë të shpejtë janë kryetari i Lëvizjes, Visar Ymeri, deputetët Albin Kurti, Glauk Konjofca, Aida Dërguti, sekretari organizativ Dardan Molliqaj dhe anëtari i Kryesisë, Liburn Aliu.

Këtë e ka konfirmuar për portalin Koha.net, zëdhënësi i Vetëvendosjes, Frashër Krasniqi, i cili ka shtuar se krerët e VV-së nënshtetësinë e kanë marrë me dekret nga Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani.

Gjithashtu lexo

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS, me familjen e tij (Video)

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *