Home / Kryesoret / Menduh Thaçi sot para Katica Janevës

Menduh Thaçi sot para Katica Janevës

Sot përpara prokurores Katica Janeva do të paraqitet kreu i PDSH-së Menduh Thaç, anëtarja e KSHZ-së Silvana Boneva dhe kreu i Partisë për Emancipim të Plotë të Romëve, Samka Ibraimoski. Mësohet se Thaçi në PSP do të paraqitet si dëshmitarë për hetime të rasteve që dolën nga materialet e përgjuara. Së fundmi, nga prokuroria special kanë njoftuar se në periudhën e ardhshme do të shtohet numri i personave të marrë në pyetje nga kjo prokurori. Gjatë javës së kaluar, në Speciale u paraqit ish ministrja e punëve të brendshme Gordana Jankullovska.

Gjithashtu lexo

Kuvendi duhet të votojë për shkarkim të Zvërlevskit

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet të mbajë vazhdime të tre seancave midis të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *