Home / Kryesoret / MPB e Maqedonisë e vazhdoi edhe sot aksionin kundër “xhihadistëve”

MPB e Maqedonisë e vazhdoi edhe sot aksionin kundër “xhihadistëve”

Ministria e punëve të brendshme vazhdoi me zbatimin e aksionit ‘Celula’ e cila ka të bëjë me persona të dyshuar për pjesëmarrje në luftërat në Siri dhe Irak.
Sipas informacioneve fillestare, gjatë periudhës së fundit janë arrestuar 5 nënshtetas të Maqedonisë në Turqi dhe të njëjtit janë nisur për në Maqedoni.
Të dyshuarit, të cilëve jo zyrtarisht iu është caktuar masa e paraburgimit, janë nga Shkupi dhe Kumanova.
Detale për vazhdimin e aksionit dhe veprime ndaj të dyshuarve do të njoftohen sot në pres konferencë.

Gjithashtu lexo

Specialja mbetet me një prokuror më pak!? (Video)

Prokuroria Speciale mund të mbetet edhe me një prokuror më pak. Sipas burimeve jo zyrtare, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *