Home / Kryesoret / MPB me detaje për aksionin Celula 3

MPB me detaje për aksionin Celula 3

Policia e Maqedonisë sot realizoi një aksion për arrestimin e pjesëmarrësve në luftërat në Siri dhe Irak.

Aksioni i sotëm është i quajtur ‘Celula 3’ ku me këtë rast janë arrestuar 5 persona nga Shkupi dhe Kumanova të dyshuar për pjesëmarrje në luftërat në Siri dhe Irak.

Përndryshe sot në fillim prej ora 12 në një pres konferencë për medie, MPB-ja do të jap detale nga aksioni i sotëm.

“Sot (27.08) në orën 12.00 në Ministrinë e punëve të brendshme, salla e takimeve ( ndërtesa nr.1) do të mbahet një pres konferencë në lidhje me realizimin e fundit në korniza të aksionit ‘Celula 3’”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *