Home / Kryesoret / MPPS: Të punësuarit nga rajonet e vërshuara të lirë nga puna deri të premten

MPPS: Të punësuarit nga rajonet e vërshuara të lirë nga puna deri të premten

 Ministria e Punës dhe Politikës Sociale i obligoi të gjitha organet e administratës shtetërore, ndërsa i rekomandoi institucionet e tjera shtetërore dhe njësitet e vetëqeverisjes lokale, që t’i lirojnë nga puna deri të premten të punësuarit në rajonet e vërshuara, gjegjësisht ata të cilët jetojnë në Stajkovc dhe Hasanbeg.

Gjithashtu iu rekomandohet edhe kompanive private (firma) t’i lirojnë nga puna në periudhën e theksuar të punësuarit të cilët jetojnë në rajonet e vërshuara gjegjësisht në vendet e banuara Stajkovc dhe Hasanbeg, thuhet në kumtesën e MPPS

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *