Home / Kryesoret / Pavllopulos: Greqia të dalë nga kriza më e fortë dhe më e bashkuar

Pavllopulos: Greqia të dalë nga kriza më e fortë dhe më e bashkuar

Presidenti grek Prokopis Pavllopulos sot deklaroi se Greqia mund dhe duhet që të dalë nga kriza më e fortë dhe më e bashkuar.

” Ia kemi borxh historisë dhe brezave të rinj”, theksoi Pavllopulos.

Ai shtroi se edhe Evropa është në krizë dhe se sërish duhet që të gjejë vlerat dhe parimet e saj.

“Mund dhe duhet që të inspirojmë partnerët tanë, për Evropën, në këto kohë të vështira, që të gjejmë drejtimin tonë, vlerat dhe parimet tona”, theksoi presidenti grek.

Ai shtoi se edhe Greqia duhet që të tregojë vepra, nuk është vetëm “trashëgimtare e të kaluarës së madhe” por edhe “garant i së ardhmes”.

Gjithashtu lexo

MOSPASTRIMI NË KOHË I DEPONISË HELMOI TETOVARËT – VIDEO

Gjatë të shtunës mbrëma dhe ditës së diel nga deponia në dalje të Tetovës ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *