Home / Kryesoret / Policia turke kërkon rritje të masave të sigurisë në aeroportet

Policia turke kërkon rritje të masave të sigurisë në aeroportet

 Policia turke sot dërgoi paralajmërim për rrezik nga sulmet vetëvrasëse terroriste deri te të gjitha aeroportet në vend.

Në paralajmërim rekomandohet sigurimi i aeroporteve që t’i forcojë kontrollet e udhëtarëve, ndërsa vëmendje e veçantë t’i kushtohet grave, fëmijëve, personave invalidë dhe të moshuar.

Në një sulm vetëvrasës me bombë në një dasmë në Turqinë Јugore të shtunën e humbën jetën mbi 50 njerëz

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *