Home / Kryesoret / Prej nesër ndihmë për të prekurit nga vërshimet do të dhurohet edhe nëpër posta

Prej nesër ndihmë për të prekurit nga vërshimet do të dhurohet edhe nëpër posta

– Posta e Maqedonisë prej nesër deri më 31 gusht do t’i hapë njësitet e veta në rrjetin postar për grumbullimin e ndihmës humanitare për rajonet e prekura në rrethinën e Shkupit.

“Ndihma në ushqim zë konservuar, ushqim për fëmijë dhe pelena, mjete higjienike dhe për dezinfektim, qytetarët human do të mund t’i lënë në cilindo njësit postar në Posta e Maqedonisë në tërë territorin e Republikës së Maqedonisë”, thuhet në kumtesën e  sotme të Posta e Maqedonisë.

Prej atje theksojnë se shpërndarja e ndihmës humanitare do të kryhet në bashkëpunim me Kryqin e Kuq të Republikës së Maqedonisë

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *