Home / Kryesoret / PSP-ja e kërkon lëndën lidhur me rastin “Spiuni”

PSP-ja e kërkon lëndën lidhur me rastin “Spiuni”

Prokuroria Speciale Publike (PSP) sot kumtoi se ka dorëzuar kërkesë deri te Prokuroria Themelore Publike për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit, për dorëzimin e lëndës kundër personit Z.B. i cili kohë më parë u ekstradua nga Republika e Serbisë në Republikën e Maqedonisë.

“Njëherit, bëhet fjalë për lëndën kundër të akuzuarit Z.B. i cili është pjesë e rastit ‘Spiuni’ për të cilin tani më kemi vendosur kompetencë”, qëndron në kumtesën e PSP-së.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *