Home / Kryesoret / Shi i rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë e fortë pritet sot

Shi i rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë e fortë pritet sot

Sot pasdite përsëri pritet të ketë të reshura të rrëmbyeshme të shiut, bubullima si dhe erë të fortë.

Nga Enti për Hidrometeorologji informojnë se paradite moti do të jetë me diell dhe me vranësira deri mesatare, ndërsa pasdite pritet të ketë reshje të rrëmbyeshme lokale, vetëtima, posaçërisht në vendet perëndimore dhe lindore.

Temperatura do të lëviz nga 24 deri 36 gradë Celsius.

Në Shkup paradite moti do të jetë me diell me vranësira të vogla, ndërsa pasdite do të ketë mot jo stabil me reshje lokale të shiut, bubullima dhe me erë nga drejtimi perëndimor. Temperatura do të arrij deri në 33 gradë Celsius.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *