Home / Kryesoret / Shkup:Mbi 30 të plagosur me plagë të rënda

Shkup:Mbi 30 të plagosur me plagë të rënda

Në spitalin e qytetit të Shkupit “Shën Naum i Ohrit” janë sjellur mbi 21 të plagosur, të gjithë me thyerje të këmbëve dhe duarve, ndërsa ata me fraktura po i nënshtrohen operacionit.

Nuk ka asnjë pacient për momentin në rrezik për jetën, informojnë nga spitali i qytetit.

Në Qendrë Emergjente, janë sjellur 11 persona me fraktura dhe plagë të thella.

Është sjellur edhe një fëmijë 8 vjeç tek i cili është konstatuar vetëm vdekje e tij.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *