Home / Kryesoret / Shuhet veterani i arsimit tetovar Vahit Kamberi

Shuhet veterani i arsimit tetovar Vahit Kamberi

Shuhet edhe një veteran i arsimit në trevën e Tetovës. Bëhet fjalë për mësuesin Vahit Kamberi nga fshati Gajre, i malësisë së Tetovës,

Ai ka punuar si mësimdhënës i gjuhës shqipe në fshatin Lisec dhe Poroj. Vahit Kamberi ka qenë njëri nga kontribuesit dhe nënshkruesit për themelimin e Universitetit të Tetovës. Varimi i tij do të bëhet ditën e nesërme (e Shtunë).

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *