Home / Lajme / Botë / Tërmet i ri në Italinë Qendrore

Tërmet i ri në Italinë Qendrore

 Tërmet më i dobët, me intensitet prej 4,7 ballësh sipas shkallës së Rihterit e goditi rrethinën e qytetit Amatriçe në Italinë Qendrore, si pasojë e atij para dy ditësh, i cili shkaktoi vdekjen e 241 personave në tërë këtë rajon, ndërsa 365 janë lënduar.

Instituti gjeologjik kombëtar italian sërish, citon se intensiteti i dridhjes së fundit ka qenë 4,8 ballë. Është regjistruar në orën 6:30 sipas kohës lokale, ndërsa atij i kanë paraprirë dhjetëra dridhje më të dobëta.

Këto dy ditë, pas tërmetit të fuqishëm të mërkurën, Instituti kumtoi për gjtihsej 500 dridhje të sërishme

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *